CZ
EN
DE
RU
PL
NL

UNIKÁTNÍ FUNKCIONALISTICKÁ VILA V PRESTIŽNÍ BRNĚNSKÉ LOKALITĚ

99999000
Prodáno
REZERVACE
Pronajato
Lokalita
Černopolní 239/47, Brno - sever
Zobrazit na mapě
Dispozice bytu
6 a více
Dispozice domu
5 a více
Výměra nemovitosti

Celková podlahová plocha je 776 m2 včetně teras, podkroví a garáže pro 2 automobily. Pozemek má velikost 2 425 m2.‍

Náklady na provoz

Celkové měsíční náklady na provoz jsou 9 167 Kč. V nákladech se počítá se zálohou na elektřinu 2 100 Kč měsíčně, zálohou na plyn 6 400 Kč měsíčně a zálohou na vodu 667 Kč měsíčně.

Energetická třída
Třída G - Mimořádně nehospodárná podle zákona č. 406/2000 Sb. Průkaz bude předložen nejpozději před uzavřením kupní smlouvy.
Zobrazit energetický štítek

Chcete bydlet nebo podnikat na jedné z nejprestižnějších adres v České republice? Sousedit s výjimečnými nemovitostmi a denně se kochat nádherným výhledem na Brno? Tak možná právě na vás čeká tahle unikátní funkcionalistická vila ze 40. let!

Nabízím vám jedinečnou nemovitost, která se nachází ve vilové části čtvrti Černá Pole a nesousedí s nikým jiným, než se slavnou vilou Tugendhat. Celková užitná plocha této čtyřpatrové vily, včetně garáže pro dvě auta, teras a podkroví, je 776 m2. Dům má kromě garáže také možnost parkovacího stání přímo na pozemku.

V současné době jsou obývána pouze horní dvě patra, ale stačí se pustit do rekonstrukce zbývajících dvou pater a můžete potenciál budovy využít naplno. Jelikož není památkově chráněná, půjde vám rekonstrukce snadno a rychle. Velkou výhodou jsou dva samostatné vchody, díky kterým můžete vilu využít i pro vícegenerační bydlení, rozdělit ji na samostatné bytové jednotky či spojit bydlení s podnikáním. A abyste si mohli být jistí, že vás čeká bezproblémová rekonstrukce, máme pro vás připravený znalecký posudek a také technický posudek stavu domu, které vám na prohlídce rádi předáme.

Dům stojí na pozemku, jaký v centru Brna opravdu nenajdete. Jeho rozloha je 2 425 m2 a kromě spousty zeleně a ovocných stromů tu na vás čeká také neuvěřitelný klid a soukromí. Zahrada totiž ve spodní části sousedí s parkem vily Löw-Beer a z pravé strany se zahradou Arnoldovy vily. Od vily Tugendhat a její zahrady vás pak budou dělit vzrostlé stromy a keře. V sousedství vily už se navíc nebude dál stavět, takže vaše výhledy a ranní káva zůstanou i do budoucna poklidné a ničím nerušené.

První dvě patra vily se aktuálně nevyužívají a jsou určená k rekonstrukci. V prvním patře, které je přístupné samostatným vchodem ze zahrady, se nachází celkem 3 pokoje, kuchyň, toaleta a skladovací prostory. Ve druhém patře jsou pak umístěné 2 pokoje s okny orientovanými do zahrady, koupelna, toaleta a 5 místností, které slouží jako skladovací prostory.

Třetí patro je obytné a dostanete se do něj jak po centrálním schodišti, tak samostatným vchodem z ulice. Na tomto patře se nachází světlý obývací pokoj s výměrou 30 m2, ze kterého vedou velké dveře přímo na první terasu o velikosti skoro 22 m2. Vedle obýváku je ložnice o velikosti 25 m2 s výhledem do zahrady a také kuchyně se spíží, koupelna a samostatná toaleta. Po schodišti pak vystoupáte do čtvrtého patra, ve kterém na vás čekají dva pokoje o velikosti 27,5 m2 a 29 m2. Ty spojuje druhá terasa s výměrou 22 m2, na které si můžete užívat ničím nerušený výhled na historické centrum Brna. Kromě toho je na patře další kuchyň, koupelna a toaleta.

Pokud by vám 4 patra nestačila, dům má také podkrovní prostor o velikosti 131 m2, který si můžete přestavět a vytvořit tak další obytnou jednotku. Součástí budovy je také garáž pro dvě auta a další stání je možné za bránou na pozemku, což v centru Brna rozhodně není standardem.

Vila se prodává nevybavená, takže si ji můžete zařídit přesně podle svých představ. Tak se na ni pojďte podívat do fotogalerie.

Technické parametry

Ohřev vody je zajištěn etážovými plynovými kotly v jednotlivých patrech, stejně jako topení, které je ústřední. Napojení na nový vodovodní řád a instalace nových vodoměrů proběhla v roce 2017. Rozvody teplé i studené vody jsou řešeny plastovým potrubím, odpad je napojen na kanalizaci. V domě jsou dva plynoměry a čtyři elektroměry. Střecha je valbová s dřevěným krovem a plechovou krytinou. V roce 2010 proběhla rekonstrukce fasády z uliční strany. Budova není zateplená. Technický stav nemovitosti je detailně popsán v pasportu stavby, který byl vyhotoven na konci roku 2021. K dispozici je také znalecký posudek z roku 2017.

Vila s velkým potenciálem

Pokud hledáte jedinečné místo pro bydlení nebo třeba nové sídlo firmy, je pro vás tahle vila jako dělaná. Budova není památkově chráněná a nic vám tak nebude bránit v její rekonstrukci. Díky dvěma samostatným vchodům ji můžete využít pro vícegenerační bydlení nebo třeba spojit bydlení s podnikáním. A protože sousedí s funkcionalistickým skvostem, který ročně navštíví desítky tisíc lidí, skvěle poslouží i jako boutique hotel nebo kavárna či restaurace s výhledem na celé Brno.

Unikátní stavba a lokalita

Nemovitosti, jako je tahle, se na trhu moc často neobjevují. Vila byla postavena ve 40. letech a i přesto, že prošla modernizací, nádherné funkcionalistické prvky byly zachovány. Kastlová okna s benátskými žaluziemi, jedinečné původní mramorové schodiště, zkosený travertinový vstup a nad ním okno štěstí… To vše a mnohem víc na vás čeká na nejprestižnější brněnské adrese ve společnosti známých architektonických památek, jako je vila Tugendhat, vila Löw-Beer nebo Arnoldova vila.

Klidná zahrada uprostřed města

Chcete, aby vás ráno místo ruchu z ulice probouzel zpěv ptáků? Máte na zahradě rádi klid a naprosté soukromí? Tak právě to vám nabídne tahle zahrada o velikosti menšího parku. Zahrada je ve svahu a z jihozápadní strany nenajdete žádné sousedy, jen další zeleň. No a od vily Tugendhat vás zase oddělí vzrostlé túje. Prostor má samozřejmě potenciálu na rozdávání a je jen na vás, jak ho využijete –⁠ vejde se vám sem pergola, altánek, bazén, venkovní sauna a klidně i jezírko.

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÝHLED NA BRNO

Tak tyhle výhledy nenajdete ani ve vile Tugendhat. Díky vyvýšené poloze je z vrchních dvou teras výhled na celé historické centrum Brna. A nejen to! Představte si příjemnou snídani na čerstvém vzduchu, při které máte Špilberk, Petrov, Lužánky i všechny okolní vily jako na dlani. Terasy díky celkové výměře 44 m2 navíc nabízí dostatek místa i pro početnou rodinnou, přátelskou či obchodní sešlost a buďte si jistí, že jídlo a pití nebude to, co vaše hosty zaujme nejvíc.

Půdorysy
No items found.
Galerie
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
99999000
99999000
0
Měsíční splátka
0
Celková splatná částka
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nemovitost vám zprostředkuje
Jiří Hanousek
+420 775 745 990
hanousek@hanousekapartneri.cz
Profil makléře
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme zpět
Děkujeme za zprávu, ozveme se zpět co nejdříve!
Něco se nepovedlo, zkuste to prosím ještě jednou
A žádná nabídka už vám neunikne
Děkujeme! Náš příští newsletter přistane i ve vaší schránce.
Někde se stala chyba, zkuste to prosím ještě jednou...
Máte rádi sušenky? My ano! Tyhle malé soubory slouží k tomu, aby byla návštěva našeho webu příjemným zážitkem, vše fungovalo jak má a my jsme ho mohli dále zlepšovat. Tak co, dáte si s námi?