CZ
EN
DE
RU
PL
NL

Zámecký statek s jízdárnou a ubytováním na Vysočině

18000000
cena samostatně
18000000
cena samostatně
18499000
cena s okolními pozemky
18000000
Kč/měsíc
Prodáno
Pronájem
REZERVACE
Pronajato
Již není v nabídce
Info o nabídce v RK
Chci domluvit prohlídku
Lokalita
Dolní Rožínka 6, Dolní Rožínka 2
Zobrazit na mapě
Dispozice bytu
4+1
Dispozice domu
4 pokoje
Výměra nemovitosti

Celý areál stojí na pozemku o velikosti

6 880 m2.

Součástí prodejní ceny 18 499 000 Kč je
50 000 m2 pozemků v blízkosti statku.

Rodinný dům - 1. bytová jednotka 3+1 s podlahovou plochou 98,78 m2.

Rodinný dům - 2. bytová jednotka 3+kk s podlahovou plochou 60,81 m2.

Hlavní objekt - 3. bytová jednotka 4+1 s podlahovou plochou 109 m2.

Celková podlahová plocha podkrovních prostor je 969 m2.

Náklady na provoz

Odhadované celkové měsíční náklady na provoz celého areálu jsou 30 000 Kč.

Energetická třída
Třída G - Mimořádně nehospodárná podle zákona č. 406/2000 Sb. Průkaz bude předložen nejpozději před uzavřením kupní smlouvy.
Zobrazit energetický štítek

Chcete rozšířit své podnikání o jedinečný komerční objekt na Vysočině? Láká vás spojení jezdectví s rekreační nebo firemní turistikou? Tak možná právě na vás čeká v Dolní Rožínce kompletně zrekonstruovaný zámecký statek s jízdárnou a obrovskými pozemky. 

Objekt zámeckého statku se rozkládá na pozemku o velikosti 6 880 m2. Tvoří ho budova jízdárny se stájemi, velký byt 4+1 a komerční prostory s přípravou na kuchyni a rodinný dům se dvěma byty. Zámecký statek leží v turisticky atraktivní části Vysočiny, kterou hojně navštěvují rodiny s dětmi i milovníci rekreace v přírodě. 

Jízdárna a komerční prostory 

Hlavní budova statku je rozdělená na tři části. Středovou část tvoří velká jízdárna se stáním pro koně, sedlovnou a zázemím pro jezdce. Jízdárna je ohrazená šikmým bedněním, takže v ní mohou bezpečně jezdit děti a začátečníci. Má bezbariérový vstup i možnost vjezdu a hodí se tak i pro hipoterapii. Na nádvoří je také venkovní jízdárna s pískovým povrchem.

Pokud by pořádání jezdeckých kurzů a akcí nebylo nic pro vás, můžete jízdárnu jednoduše přebudovat na stylové prostory vhodné k pořádání kongresů, svateb a oslav. 

K tomu aktuálně slouží pravé křídlo hlavní budovy se společenskou místností o celkové velikosti 150 m2. V té najdete stylová kamna i přípravu na kuchyň. A pokud byste se tu rozhodli zřídit restauraci, počítejte s kapacitou až 80 osob. 

V této části budovy jsou také komerční prostory, odkud můžete všechno řídit – samostatný vstup s recepcí, kanceláře, sklady a sociální zařízení. 

Součástí prodejní ceny 18 499 000 Kč je také 50 000 m2 pozemků v blízkosti statku, které můžete využít třeba jako pastvinu pro koně nebo na projížďky s vašimi hosty. 

Ubytování pro hosty s možností rozšíření 

V levém křídle hlavní budovy je byt s dispozicí 4+1 a výměrou 109 m2. Ten má samostatný vchod z nádvoří. Skládá se z kuchyně, čtyř pokojů, do kterých uložíte až 16 osob, dvou koupelen a dvou toalet. Využít ho můžete třeba k ubytování větších skupinek hostů, kteří přijedou na jezdecký pobyt nebo jinou akci. 

Kdyby vám to bylo málo, je tu ještě podkroví s výměrou 969 m2. To je nad celou budovou a využít ho můžete k rozšíření ubytovací kapacity o 26 pokojů s kapacitou 54 hostů. A místo tu zbyde i na společenskou místnost nebo další apartmán. Budova je navíc částečně podsklepená a krásné klenuté stropy přímo vybízí k zařízení sklípku. 

Na nádvoří areálu a přímo před statkem na veřejném parkovišti zaparkujete až 100 aut. O nedostatek parkovacích míst se tak nemusíte vůbec obávát. Většina areálu je navíc bezbariérová, takže problém nebudou mít ani vozíčkáři. 

Bydlení pro celou rodinu i pronájem

V areálu stojí rodinný dům se dvěma bytovými jednotkami. První byt má dispozici 3+kk a výměru 60 m2 a tvoří ho obývák s kuchyní a krbovými kamny, dva pokoje a koupelna se sprchou a WC. Druhý byt s dispozicí 3+1 má výměru 98 m2 a skládá se z kuchyně s jídelním koutem, tří pokojů a koupelny.

Každý byt má vlastní vchod a můžete je tak bez problémů využít pro vlastní bydlení, pronájem i jako apartmánové ubytování pro návštěvníky statku. Dům je částečně podsklepený a má také podkroví, o které můžete rozšířit obytné prostory druhého bytu. 

Technické parametry

Areál zámeckého statku prošel v letech 2008–2010 kompletní a nákladnou rekonstrukcí. Budovy nejsou památkové chráněny, ale historický ráz objektu a jeho genius loci byl při rekonstrukci zachován. 

Hlavní budova i rodinný dům mají nové střechy z pálených tašek a celoměděné okapy a svody. Rozvody elektřiny a vody s napojením na obecní kanalizaci prošly kompletní výměnou. Objekt je částečně zateplen a všude jsou nová okna a dveře. V interiérech jsou položeny nové podlahy a obklady. 

Ohřev vody v obytných budovách zajišťují solární panely. V objektu je zřízena optická přípojka. Objekt se prodává nevybavený, obytné domy jsou zařízeny částečně.

Chci domluvit prohlídku

Jezdecké pobyty i komerční akce

Ať už chcete začít podnikat v cestovním ruchu, nebo rozšířit své portfolio rekreačních objektů, tenhle statek vás nezklame. Potenciálu má totiž na rozdávání. Původně se tady pořádaly jezdecké kurzy a víkendové pobyty pro děti, mládež a handicapované jezdce. A vy v tom můžete klidně pokračovat – statek je ve stavu připraveném k okamžitému zahájení provozu. A když dokončíte původní záměr, přidat restauraci a rozšíříte ubytovací kapacitu, o zájemce určitě nebudete mít nouzi. No a pokud koně nejsou zrovna vaším koníčkem, stačí z jízdárny odstranit bednění a hned máte velký sál, kde můžete pořádat konference i svatby.

Kompletně zrekonstruovaný objekt

Zámecký statek prošel kompletní rekonstrukcí a vám tak stačí jenom vybavit interiéry podle svého investičního záměru. Budovy mají nové střechy, okapy i svody, všude jsou nová okna a dveře a samozřejmě také elektro a vodoinstalace. V komerční části jsou nachystané rozvody i zázemí na provoz restaurace, do ubytovací části stačí přidat nábytek a do stájí koně. Celý areál byl zrekonstruovaný s ohledem na zachování historické podoby původního zámeckého statku Mitrovských. A vaši hosté genius loci tohohle výjimečného místa určitě ocení.

Dolní Rožínka a okolí

Dolní Rožínka je možná malá vesnička, ale zapomenutá rozhodně není. Ročně jí navštíví tisíce turistů, kteří míří na Vysočinu za místními atrakcemi. Mezi ty nejznámější patří strašidelný zámek Draxmoor, který je od vašeho statku sotva minutu chůze. Jen 10 minut autem to pak vaši hosté budou mít do zábavního parku Šikland v nedaleké Zvoli nad Pernštejnem. Kromě toho je v okolí spousta zřícenin a historických památek, jako hrad Pernštejn nebo Zelená hora. Vysočina má navíc víc než 800 km dlouhou síť jezdeckých stezek a jedna taková vede i kousek od Dolní Rožínky.

Půdorysy
No items found.
Galerie
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
18000000
18000000
0
Měsíční splátka
0
Celková splatná částka
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nemovitost vám zprostředkuje
Jiří Hanousek
+420 775 745 990
info@hanousekjiri.cz
Profil makléře
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme zpět
Děkujeme za zprávu, ozveme se zpět co nejdříve!
Něco se nepovedlo, zkuste to prosím ještě jednou
Zpátky nahoru
A žádná nabídka už vám neunikne
Děkujeme! Náš příští newsletter přistane i ve vaší schránce.
Někde se stala chyba, zkuste to prosím ještě jednou...
Máte rádi sušenky? My ano! Tyhle malé soubory slouží k tomu, aby byla návštěva našeho webu příjemným zážitkem, vše fungovalo jak má a my jsme ho mohli dále zlepšovat. Tak co, dáte si s námi?