CZ
EN
DE
RU
PL
NL

Čtyřhvězdičkový hotel Praha v Hřensku

Prodáno
Prodáno
Kč/měsíc
Prodáno
Pronájem
REZERVACE
Pronajato
Již není v nabídce
Info o nabídce v RK
Chci domluvit prohlídku
Lokalita
Hřensko 37 - hotel Praha
Zobrazit na mapě
Dispozice bytu
Dispozice domu
5 a více
Výměra nemovitosti

Celková podlahová plocha je 1 890,8 m2. Plocha pozemku je 1 736 m2. K hotelu náleží 20 parkovacích míst.

Náklady na provoz

Celkové měsíční náklady na elektřinu jsou 35 000 Kč. Z důvodu vlastní trafostanice jsou dodávky energie levnější. Ostatní měsíční poplatky jsou 15 000 Kč a zahrnují pojištění, vodu, internet, telefon.

Energetická třída
Třída G - Mimořádně nehospodárná podle zákona č. 406/2000 Sb. Průkaz bude předložen nejpozději před uzavřením kupní smlouvy.
Zobrazit energetický štítek

Jestli hledáte skvělou příležitost k investici, tak zbystřete. Právě teď se totiž do mé nabídky dostala naprosto výjimečná nemovitost –⁠ čtyřhvězdičkový hotel Praha s restaurací, který nenajdete nikde jinde než v malebném Hřensku, turistickém centru Českého Švýcarska.

Hotel Praha leží na břehu řeky Kamenice, přímo na turistické stezce v Národním parku České Švýcarsko. V okolí hotelů jsou tak všechny vyhledávané cíle jako Pravčická brána, Soutěsky Kamenice a pískovcové skály lákající statisíce turistů, které ročně směřují do Českého i Saského Švýcarska. Tenhle hotel navíc jako jediný v celém Hřensku ubytuje najednou celý autobus a je tak cestovními kancelářemi často obsazován i na dva roky dopředu.

Hotel s restaurací se prodává kompletně vybavený, i s rozsáhlou vybudovanou klientelou, a novému majiteli tak stačí jednoduše převzít dobře zajetý provoz. Určitě vás také potěší informace, že hotel se těší veliké oblibě nejen u české, ale i u německé klientely a zhodnocení dosahuje až 15 % ročně.

Kapacita hotelu je vč. přistýlek 82 lůžek ve 34 pokojích. Skládá se ze čtyřpatrové původní historické budovy v německém stylu a moderní přístavby, ve které je umístěná většina pokojů. Obě budovy jsou propojeny atriem. Celková podlahová plocha objektu je skoro 1900 m2 a patří k němu také přilehlé pozemky v okolí. Hotel má vlastní parkoviště pro 20 aut a v jeho těsné blízkosti se nachází obecní parkoviště.

Součástí hotelu je restaurace s kapacitou 64 míst. Na venkovní terasu v létě usadíte dalších 48 hostů a na bar u recepce se vejde až 26 návštěvníků. Restaurace i kuchyň jsou kompletně vybavené. V roce 2013 přibyl vedle hotelu vinný sklípek vytesaný ve skále. Jeho kapacita je 54 osob a nabízené degustace moravských vín se tu těší velké oblibě. Na pozemku se nachází také terasa pro 50 osob s grilem a ohništěm, které přímo vybízí k večernímu posezení s kytarou.

Na pozemku je vyřízeno stavební povolení na výstavbu kongresového centra v místě stávající pergoly. V rámci projektu byla již provedena sanace skal a vám tak stačí jen pokračovat tam, kde současný majitel skončil – taková příležitost se totiž už v Hřensku nenaskytne.

Tenhle objekt je zkrátka trefa do černého. Tak se na to pojďte podívat do fotogalerie.

Technické parametry

Hotel prošel v letech 1995-1996 kompletní rekonstrukcí, při které byla postavena nová část a provedena oprava střechy původní budovy. V roce 2000 proběhla dostavba pergoly, parkoviště a mostu přes řeku. V letech 2002-2003 byla zrekonstruována první dvě patra, vč. zdí, elektřiny, výtahů a vybavení kuchyně, restaurace, baru i salonku. Kanalizace je obecní.  Elektřina je řešena vlastní trafostanicí a hotel má také náhradní zdroj energie (naftový agregát na 12 hodin provozu). Objekt je zabezpečen kamerovým systémem.

Hotel s dlouhou historií

Budovu hotelu Praha nechal postavit německý hoteliér Günther v roce 1910. Hotel se velmi rychle stal oblíbeným a vyhledávaným místem mnoha návštěvníků Hřenska. Po roce 1939 zažíval nelehké časy, ale díky citlivé a nákladné rekonstrukci byl v roce 1995 zmodernizován a uzpůsoben potřebám současných návštěvníků, aniž by ztratil svou původní podobu a kouzlo. Dnes je jediným hotelem v Hřensku, který pojme celý autobus návštěvníků.

Populární čtyřhvězdičkové ubytování

Hotel Praha má čtyři hvězdičky a za léta svého provozu ubytoval již stovky a stovky spokojených hostů. Na portálu Booking.com má velmi dobré hodnocení 8 z 10 a velké oblibě se těší především kvůli skvělému umístění a příjemnému personálu. Navštěvuje ho česká i zahraniční klientela, populární je zejména u mezinárodních skupin přijíždějících pravidelně přes cestovní kanceláře, se kterými dlouhodobě spolupracuje.

Plně vybavená restaurace s kuchyní

V hotelu je restaurace, která obslouží až 112 hostů protože 64 jich umístíte v restauraci a 48 na terase, která je dobře viditelná a přístupná od silnice. Kromě ubytovaných hostů tak můžete počítat s přísunem žíznivých turistů a výletníků. Restaurace je kompletně vybavená, stejně jako profesionální kuchyň, ve které nechybí žádné spotřebiče a zařízení na přípravu chutných jídel. A navíc je tu vinný sklípek, ve kterém můžete pořádat oblíbené degustace.

Okolí hotelu Praha

Obec Hřensko je díky svému umístění v blízkosti Českého a Saského Švýcarska vyhledávaným turistickým centrem, kterým ročně projdou tisíce českých i zahraničních turistů. Mezi nejoblíbenější turistická místa patří Pravčická brána, soutěsky řeky Kamenice, skalní most Bastei a vyhlídka Belvedér, která se nachází přímo na stezce, kde leží i hotel Praha. A nesmím zapomenout na atrakce Saského Švýcarska – třeba pouhých 6 km vzdálený termální park Batschandau nebo populární výlety lodí do Drážďan.

Půdorysy
No items found.
Galerie
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Prodáno
Prodáno
0
Měsíční splátka
0
Celková splatná částka
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nemovitost vám zprostředkuje
Jiří Hanousek
+420 775 745 990
info@hanousekjiri.cz
Profil makléře
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme zpět
Děkujeme za zprávu, ozveme se zpět co nejdříve!
Něco se nepovedlo, zkuste to prosím ještě jednou
Zpátky nahoru
A žádná nabídka už vám neunikne
Děkujeme! Náš příští newsletter přistane i ve vaší schránce.
Někde se stala chyba, zkuste to prosím ještě jednou...
Máte rádi sušenky? My ano! Tyhle malé soubory slouží k tomu, aby byla návštěva našeho webu příjemným zážitkem, vše fungovalo jak má a my jsme ho mohli dále zlepšovat. Tak co, dáte si s námi?