CZ
EN
DE
RU
PL
NL

Porkertova vila ve Skuhrově

34999000
34999000
Kč/měsíc
Prodáno
Pronájem
REZERVACE
Pronajato
Již není v nabídce
Info o nabídce v RK
Chci domluvit prohlídku
Lokalita
Skuhrov nad Bělou 58
Zobrazit na mapě
Dispozice bytu
Dispozice domu
5 a více
Výměra nemovitosti

Celková podlahová plocha domu je

658,21 m2 bez suterénu.

Celková plocha 1. NP je 286,21 m2 bez verandy.

Celková plocha 2. NP je 255,6 m2 bez terasy a balkonu.

Celková plocha 3. NP je 116,4 m2 bez půdy.

Dům má suterén o velikosti 208,45 m2.

Pozemek má celkovou plochu 11 507 m2.

Náklady na provoz

Orientační měsíční náklady na provoz jsou 15 000 - 20 000 Kč.

Energetická třída
Třída G - Mimořádně nehospodárná podle zákona č. 406/2000 Sb. Průkaz bude předložen nejpozději před uzavřením kupní smlouvy.
Zobrazit energetický štítek

Vždycky jste snili o rodinné vile jako z pohádky? Chcete vlastnit nejen krásnou nemovitost, ale také zajímavý kus historie? Tak si určitě nenechte ujít Porkertovu vilu, která na nového majitele čeká ve Skuhrově nad Bělou. 

Nabízím vám jedinečnou vilu, která se nachází v podhůří Orlických hor, v obci Skuhrov nad Bělou. Tato třípatrová vila v maurském slohu byla postavena v letech 1931-1932 a její celková podlahová plocha je 658 m2. Nachází se na pozemku o velikosti více než 11 500 m2, na kterém se kromě vily rozkládá nádherná udržovaná zahrada s výměrou necelých 5 000 m2.

Vila se skládá z celkem 9 ložnic, 6 koupelen, kuchyně, prostorného obýváku, pánského pokoje, knihovny a posilovny. Patří k ní také dvojgaráž, která se nachází na pozemku kousek od vjezdu vedle hlavní silnice. Vila prošla rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2004-2007 a je připravená k bydlení. 

V prvním patře, které dříve sloužilo jako reprezentativní prostory, se nachází obývák o výměře skoro 62 m2 s přístupem na obrovskou terasu s výhledem do zeleně. Obývák je díky velkým oknům velice světlý a čeká v něm na vás nádherný krb, u kterého můžete trávit dlouhé zimní večery. V interiéru vás pak určitě zaujme štukovaný strop, dřevěné parkety nebo obložení zkombinované s luxusními tapetami.

Vedle obýváku se nachází moderní kuchyň o velikosti 44 m2 s linkou vybavenou všemi potřebnými spotřebiči. Vedle elegantního kuchyňského ostrůvku vám navíc zbude místo i na jídelní stůl dost velký i pro rodinné sešlosti. Dále tu jsou dvě ložnice a také pánský pokoj o velikosti skoro 57 m2 s nádherným dřevěným obložením a krbem. Do tohoto pokoje, ve kterém byla původně kulečníková síň, vede samostatný vchod přes krytý přístřešek určený pro příjezd autem. Hned vedle je kouzelná knihovna s pracovním koutem. Kromě toho je na patře také toaleta, technická místnost a dvě komory. 

Ve druhém patře je šest ložnic, čtyři koupelny s toaletou a šatna. Ze vstupní haly se pak dostanete na terasu o velikosti skoro 77 m2 s přístřeškem. Dvě z ložnic mají také přístup na balkon s výhledem do zahrady. Poslední ložnice s koupelnou se nachází ve třetím patře. Kromě ní je tu také místnost, která slouží jako posilovna, a další koupelna před rekonstrukcí. Dále tu jsou dvě místnosti o velikosti 52 m2 a 62 m2 využívané jako půda. 

Na téměř 5 000 m2 velké zahradě pak budete mít absolutní klid a soukromí. Zahrada je od obecní silnice oddělená plotem a vzrostlými stromy, takže vás nebude nikdo rušit. A místa je tu samozřejmě dost na cokoli, co se vám zlíbí – od fontány přes jezírko třeba až po velký bazén. 

Vila není prohlášenou kulturní památkou, ani se nenachází v památkově chráněném území. Z hlediska zákona o státní památkové péči není ze strany povolovací činnosti památkové péče zatížena a vy tak nejste omezeni při případné rekonstrukci.

Technické parametry

Ve vile je původní litinové potrubí a voda je přiváděna ze studny přes filtry. V případě potřeby je nachystaná přípojka na vodovodní řád. Odpad je řešený septikem. Vila aktuálně slouží jako letní sídlo a v případě celoročního využívání tak bude potřeba dořešit efektivní způsob vytápění. V současnosti lze topit v malém kotli nebo krbu, ale v suterénu jsou připravené rozvody na 2 kotle, které podle propočtů bez problému vytopí celé sídlo.

Jedinečná stavba a historie

Vila sice vypadá, jakoby její architekt čerpal inspiraci kdesi mezi palmami ve sluncem zalitých krajích… Ale pravda je taková, že tahle unikátní stavba vznikla podle předlohy z amerického časopisu na objednávku průmyslníka Viléma Porkerta ml. Vilu navrhl Oto Ployer a její orientální prvky vycházejí z maurského slohu. Porkertova rodina v ní nejen bydlela, ale v reprezentativních prostorách také uskutečňovala úspěšná obchodní jednání.

Vila s velkým potenciálem

Možností, jak prostornou vilu a přilehlý pozemek využít, je samozřejmě víc než dost. Pokud máte opravdu velkou rodinu nebo vysoké nároky na prostor, bude pro vás vila ideálním místem pro nadstandardní rodinné bydlení. No a jestli spíš hledáte zajímavou příležitost k investici, stačí provést pár úprav a můžete začít provozovat třeba zážitkový boutique hotel nebo klidně luxusní domov pro seniory. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Maximální soukromí a klid

Jestli hledáte místo, kde budete mít absolutní soukromí a nikdo vás nebude rušit, právě jste ho našli. Tahle vila je totiž samota u lesa v tom nejlepším slova smyslu. Od okolní zástavby a silnice vás totiž bude z jedné strany oddělovat les a říčka Bělá a ze druhé zase skoro 5000 m2 krásné zahrady. Ta je navíc kompletně ohraničená vzrostlými stromy, takže nezvaní hosté neuvidí z vašeho domu nic víc, než jen příjezdovou cestu. 

Skuhrov nad Bělou a okolí

Obec Skuhrov najdete v údolí řeky Bělé jen pár kilometrů od Rychnova nad Kněžnou. Skuhrov je vstupní branou do Orlických hor a má veškerou občanskou vybavenost od obchodu přes školku a školu až po tenisové kurty. V okolí na vás pak čeká nádherná příroda, turistické stezky a rozhledny i zajímavé památky. No a v zimě můžete klidně vyrazit na lyžovačku do jednoho z mnoha skiareálů na české i polské straně hranice. 

Půdorysy
No items found.
Galerie
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
34999000
34999000
0
Měsíční splátka
0
Celková splatná částka
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nemovitost vám zprostředkuje
Jiří Hanousek
+420 775 745 990
info@hanousekjiri.cz
Profil makléře
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme zpět
Děkujeme za zprávu, ozveme se zpět co nejdříve!
Něco se nepovedlo, zkuste to prosím ještě jednou
Zpátky nahoru
A žádná nabídka už vám neunikne
Děkujeme! Náš příští newsletter přistane i ve vaší schránce.
Někde se stala chyba, zkuste to prosím ještě jednou...
Máte rádi sušenky? My ano! Tyhle malé soubory slouží k tomu, aby byla návštěva našeho webu příjemným zážitkem, vše fungovalo jak má a my jsme ho mohli dále zlepšovat. Tak co, dáte si s námi?