CZ
EN
DE
RU
PL
NL

Stará plynárna - restaurace a penzion

Prodáno
Prodáno
Prodáno
Kč/měsíc
Prodáno
Pronájem
REZERVACE
Pronajato
Již není v nabídce
Info o nabídce v RK
Chci domluvit prohlídku
Lokalita
Okres Děčín, Hřensko 199
Zobrazit na mapě
Dispozice bytu
Dispozice domu
5 a více
Výměra nemovitosti

Celková plocha pozemku je 643 m², celková podlahová plocha domu 257 m²

Náklady na provoz

Celkové náklady na elektřinu a vodu jsou při plném provozu 19 500 Kč měsíčně.

Energetická třída
Třída G - Mimořádně nehospodárná podle zákona č. 406/2000 Sb. Průkaz bude předložen nejpozději před uzavřením kupní smlouvy.
Zobrazit energetický štítek

Kamenná budova plynárny z roku 1905 zasazená v úzké skalnaté rokli na hranici Národního parku České Švýcarsko je opravdovým unikátem. Dříve sloužila pro výrobu acetylenového svítiplynu, dnes svým návštěvníkům nabízí exkluzivní ubytování a restauraci s jedinečnou atmosférou. A TEĎ TO MŮŽE BÝT VAŠE NEMOVITOST!

Restaurace a penzion Stará Plynárna se nachází v obci Hřensko, která je díky svému umístění v blízkosti Českého a Saského Švýcarska vyhledávaným turistickým centrem. Pravčická brána, soutěsky řeky Kamenice, pískovcové skály lemující kaňon řeky – to vše se nachází v okolí Staré Plynárny. A věřte, že mít restauraci s penzionem přímo uprostřed turistické stezky je trefa do černého. Ročně toto místo navštíví statisíce turistů.

K působivé atmosféře Staré Plynárny přispívá skalní masiv s vodopádem a potok, který protéká přímo na pozemku. Penzion s restaurací se prodává kompletně vybavený, takže můžete hned nastartovat svoje podnikání.

Pokud tedy hledáte příležitost ke skvělé investici do nemovitosti, jste na správném místě. Dle ukazatele EBITDA přesahuje roční zhodnocení nemovitosti 12 % p.a. A to se bavíme o zhodnocení za rok 2020, který byl značně omezen vládními opatřeními souvisejícími s epidemií covidu-19. Očekávaný výnos v běžné sezóně je pak okolo 15 % p.a. Výnos je tvořen ze 2/3 restaurací a z 1/3 penzionem. Zavedená klientela se sem pravidelně vrací a to díky naprosto výjimečnému zážitku přespání mezi skalami. Na zahraničním portálu Booking.com má ubytování hodnocení 8,8 takže toto místo je velmi oblíbené. Všichni si tu tak přijdou na své.

Podívejte se na fotogalerii a seznamte se s jedinečnou atmosférou této nemovitosti.

Technické parametry

Budova je postavena z pískovcových kamenů a částečně z cihel. Střecha je z dřevěných došků. Vytápění a ohřev vody jsou zajištěny pomocí tepelného čerpadla. Prostory restaurace disponují vzduchotechnikou. Nemovitost je napojena na obecní kanalizaci a voda je z obecního vodovodního řádu.

K penzionu patří 4 soukromá parkovací místa, v těsné blízkosti je obecní parkoviště, autobusová a vlaková zastávka i přívoz. Díky venkovnímu osvětlení se budova neztratí ani v noci.

Chci domluvit prohlídku

Restaurace

V letech 2003 až 2008 prošla Stará Plynárna nákladnou, ale citlivou rekonstrukcí, díky které si zachovala svou jedinečnou podobu. V roce 2020 přibyla v zadní části budovy nenápadná přístavba, které zvětšila kapacitu užitné plochy. Součástí restaurace je stylový plnohodnotný bar a vybavená kuchyň. Venku se na dvou terasách pohodlně usadí 90 hostů a restaurace má kapacitu 80 osob.

Zážitkové ubytování

Penzion Stará Plynárna nabízí stylové zážitkové ubytování. Celkem čtyři pokoje s kapacitou 13 lůžek jsou umístěny v 1. a 2. podlaží a věžičce. Každý z pokojů je vybaven vlastní koupelnou. Díky skvělému hodnocení na ubytovacím portálu Booking.com a spoustě pozitivních recenzí od spokojených návštěvníků je penzion vyhledávaným zázemím pro českou i zahraniční klientelu a zavedení zákazníci se do penzionu rádi vrací.

Charakter budovy

Restaurace je laděna ve stylu steampunku, který je odkazem na století páry. Vnitřní prostory s dřevěnými trámy a cihlovými zdmi jsou proto ozvláštněné nýty. Celému prostoru dominují na míru zhotovené hodiny s odhalenými koly, které se pravidelně otáčejí za doprovodu zvuků mechaniky.

Okolí Hřenska

Stará Plynárna se nachází na stezce, kterou ročně proudí statisíce turistů směřujících do Českého i Saského Švýcarska. Mezi nejvyhledávanější cíle v těsné blízkosti patří Pravčická brána, Soutěsky Kamenice, skalní most Bastei nebo vyhlídka Belvedér. Naučné stezky, procházky přírodou, vyhlídkové pramice – v okolí Staré Plynárny si na své přijdou všichni.

Půdorysy
No items found.
Galerie
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Prodáno
Prodáno
0
Měsíční splátka
0
Celková splatná částka
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nemovitost vám zprostředkuje
Jiří Hanousek
+420 775 745 990
info@hanousekjiri.cz
Profil makléře
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme zpět
Děkujeme za zprávu, ozveme se zpět co nejdříve!
Něco se nepovedlo, zkuste to prosím ještě jednou
Zpátky nahoru
A žádná nabídka už vám neunikne
Děkujeme! Náš příští newsletter přistane i ve vaší schránce.
Někde se stala chyba, zkuste to prosím ještě jednou...
Máte rádi sušenky? My ano! Tyhle malé soubory slouží k tomu, aby byla návštěva našeho webu příjemným zážitkem, vše fungovalo jak má a my jsme ho mohli dále zlepšovat. Tak co, dáte si s námi?