CZ
EN
DE
RU
PL
NL

Rezidenční areál s penzionem pod Křivoklátem

24999000
24999000
24999000
Kč/měsíc
Prodáno
Pronájem
REZERVACE
Pronajato
Již není v nabídce
Info o nabídce v RK
Chci domluvit prohlídku
Lokalita
Křivoklát 53
Zobrazit na mapě
Dispozice bytu
6 a více
Dispozice domu
5 a více
Výměra nemovitosti

Celý areál stojí na pozemku o velikosti 3 335 m2.

Kapacita restaurace je 60 míst, dalších 60 míst je na venkovní terase.

Penzion má 6 pokojů ve kterých najdete celkem 21 lůžek.

Hlavní dům má podlahovou plochu 238,15 m2.

Vedlejší dům má podlahovou plochu

96,91 m2.

Náklady na provoz

Měsíční náklady na elektřinu v celém areálu jsou 24 000 Kč měsíčně. Pitná voda je z vlastní studny, vytápění a ohřev vody je řešeno přes centrální kotel na uhlí.

.

Energetická třída
Třída G - Mimořádně nehospodárná podle zákona č. 406/2000 Sb. Průkaz bude předložen nejpozději před uzavřením kupní smlouvy.
Zobrazit energetický štítek

Hledáte zajímavou investiční příležitost? Takovou, kterou můžete spojit s nadstandardním vícegeneračním bydlením? Tak to si nenechte ujít jedinečný rezidenční areál s penzionem U Jelena, který na vás čeká přímo pod státním hradem Křivoklát. 

Areál s celkovou rozlohou 3 335 m2 tvoří 3 budovy. Penzion s restaurací a letním domkem, vedlejší rodinný dům s recepcí a velký rodinný dům s krytou terasou. Umístěný je v lesích hned pod jedním z nejznámějších a velice oblíbených českých hradů – Křivoklátem.

Penzion s restaurací v turistické lokalitě

Dominantou areálu je dům U Jelena, který byl postaven v roce 1858 a od té doby sloužil jako zájezdní hostinec. V budově se starožitným interiérem se po celá léta pořádaly kulturní akce a restauraci navštívily i hollywoodské legendy, jako Bruce Willis nebo Jackie Chan. Svému původnímu účelu dům slouží dodnes. 

V přízemí je stylová restaurace s vyřezávaným dřevěným barem. Dovnitř usadíte 60 hostů a kapacitu v létě rozšíříte o dalších 60 míst na venkovní terase s výhledem do okolí. Restaurace má zázemí s vybavenou kuchyní a zónou na umývání nádobí. Toalety pro hosty jsou v suterénu, stejně jako skladovací prostory. 

K restauraci patří letní domek s krytým posezením, kde se dá za hezkého počasí provozovat venkovní kuchyně s grilem. V zimě do něj uložíte zahradní nábytek. 

V patře je 6 zařízených pokojů se sociálním zařízením. Celkem tu ubytujete 21 hostů. Penzion s restaurací se prodávají kompletně vybavené.

O hosty mít v restauraci ani penzionu nouzi nebudete. Kromě výletníků mířících na Křivoklát v minulosti dům U Jelena ubytovával i zájezdy a hostil firemní večírky, rodinné oslavy a svatby. 

V areálu je 19 parkovacích míst a 2 garáže. Obecní parkoviště je v těsné blízkosti areálu.

Domy k vícegeneračnímu bydlení nebo pronájmu

Kromě penzionu jsou v areálu také dva rodinné domy. Hlavní dům byl postaven v roce 2001, jeho dispozice je 5+kk a výměra 238 m2. Ve dvou patrech jsou 4 ložnice, kuchyně, obývací pokoj a dvě koupelny. K domu patří krytá terasa o velikosti 33 m2 s posezením a krbem na dřevo. 

Druhý dům je umístěný u vstupu do areálu. Jeho dispozice je 5+kk a výměra 97 m2. V suterénu domu je kancelář s recepcí, odkud můžete vítat své hosty a řídit provoz. Ve zbývajících dvou patrech můžete vy nebo váš správce bydlet. Jsou tu celkem 3 ložnice, obývací pokoj, kuchyně a koupelna. 

Domy můžete využít k vlastnímu vícegeneračnímu bydlení. Dají se také pronajmout nebo využít rozšíření ubytovacích kapacit penzionu. Oba se prodávají částečně vybavené.

Technické parametry

Areál byl vybudován v roce 1999 a budova penzionu a recepce prošly kompletní rekonstrukcí. V roce 2001 byl postaven hlavní dům a centrální kotelna. 

Vytápění v areálu zajišťuje centrální kotelna na tuhá paliva s celoročním provozem. Ta je vybavena ekologickými kotly s automatickým podavačem uhlí. Do budov je rozvedeno ústřední topení. Kotelna ohřívá také vodu pro restauraci a penzion. V rodinných domech vodu ohřívají bojlery a větší dům lze přepnout na ohřev z kotelny. V restauraci a větším domě se dá přitápět kachlovými kamny na dřevo. 

Veškeré odpady jsou svedeny kanalizací do vlastní čističky odpadních vod. Na pozemku jsou dvě studny – z jedné se čerpá voda do úpravny, odkud je přiváděna do všech budov jako pitná, voda z druhé studny se neupravuje a používá se k zalévání. 

Celý areál hlídá kamerový systém, centrála se záznamem je umístěna ve velkém domě. Systém lze ovládat i z mobilu. Každá budova má vlastní alarm s pohybovým čidlem.

Chci domluvit prohlídku

Restaurace s penzionem v atraktivní lokalitě

V krásném interiéru historického domu U Jelena je restaurace, která obslouží až 60 hostů. V letních měsících jich dalších 60 usadíte na zahrádce. Areál je přímo po cestě z hradu, takže můžete počítat s pravidelným přílivem žíznivých a hladových turistů ze všech koutů světa. Restaurace je kompletně zařízená a má i vybavenou kuchyň, do které stačí postavit kuchaře. V patře je šest pokojů, do kterých uložíte až 21 hostů putujících za krásami Křivoklátska.

Nadstandardní vícegenerační bydlení

Jestli chcete spojit bydlení s podnikáním, jste tady správně. V lesním areálu jsou kromě penzionu dva rodinné domy. Větší z nich má dispozici 5+kk a svojí výměrou 238 m2 uspokojí i opravdu velké nároky na prostor. Přímo u domu je krytá terasa s krbem a posezením, třeba pro rodinné sešlosti. Druhý dům stojí u vjezdu do areálu a jeho přízemí slouží jako recepce. Ubytovat v něm můžete část své rodiny nebo třeba správce areálu či personál. A jestli už své bydlení máte, stačí domy pronajmout.

Okolí Domu u Jelena

Kromě hradu Křivoklát, který se tyčí přímo nad areálem, je v okolí spousta další turistických atrakcí. Cyklostezky, poznávací trasy, gotická vyhlídka, rozhledna Buková a stačí kousek popojet a jste na Lánském zámku, hradě Točník nebo Žebrák, u Skryjských jezírek nebo nádrže Klíčava. Není divu, že tuhle lokalitu ročně navštíví víc jak půl milionu turistů. No a to pro vás znamená jediné – vždy plná kapacita.

Půdorysy
No items found.
Galerie
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
24999000
24999000
0
Měsíční splátka
0
Celková splatná částka
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Nemovitost vám zprostředkuje
Jiří Hanousek
+420 775 745 990
info@hanousekjiri.cz
Profil makléře
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme zpět
Děkujeme za zprávu, ozveme se zpět co nejdříve!
Něco se nepovedlo, zkuste to prosím ještě jednou
Zpátky nahoru
A žádná nabídka už vám neunikne
Děkujeme! Náš příští newsletter přistane i ve vaší schránce.
Někde se stala chyba, zkuste to prosím ještě jednou...
Máte rádi sušenky? My ano! Tyhle malé soubory slouží k tomu, aby byla návštěva našeho webu příjemným zážitkem, vše fungovalo jak má a my jsme ho mohli dále zlepšovat. Tak co, dáte si s námi?